BaňkováníLéčením baňkami či baňkováním rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se při ochlazování vytvoří podtlak. Ten způsobí přisátí baňky na pokožku. Podtlak vtáhne část kůže i podkoží do baňky a způsobí mimo jiné i popraskání drobných cévek s malými krevními výrony, zřetelnými jako modřina. Malý výron krve a lymfy do okolí zatvrdliny - gelosy i do ní samé zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny z jejich centra a po opakované správné aplikaci vede k úlevě od bolesti v zádech a překvapivě upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu, na jehož ovlivnění klient ani nepomyslí. Typická je reakce: "Co mně nebolí záda, spravilo se i trávení". Právě spojení zádových gelos s vnitřními orgány činí tuto metodu již po několik tisíciletí úspěšnou.

Indikace: Baňkování je vhodné pro léčbu bolestí páteře - a tím pádem také pro související vnitřní orgány, stimulaci vnitřních orgánů, problémy s ploténkami, degenerativní onemocnění páteře, migrény, závratě, onemocnění dýchacích cest, poruchy krevního tlaku, otoky, bolesti kloubů, revmatické bolesti.

Kontraindikace: Celková infekce, nádorová onemocnění, horečka, krvácivé stavy a zvýšená krvácivost - nelze při užívání léků na ředění krve (Varfarin, Heparin, Anopyrin), různá poranění kůže /křečové žíly, popáleniny, ekzémy, znaménka, .../, zánět žil, zánět lymfatického systému, těhotenství, úrazy, vysoký krevní tlak a nedostatečnost srdce.

Cena masáže je 600 Kč za hodinu.

Brno, Mendlovo nám. 17, Lékařský dům
http://www.jursa.eu/dasa
E-mail: dasa@jursa.eu
Mobil: 732 205 169