ZdravíZ horoskopu se dají vyčíst také informace související se zdravím člověka. Některé systémy, orgány, části těla fungují správně, je zde vrozena dobrá konstituce, jinde je funkce oslabena.
Zdravotní predispozice jsou aktivovány tranzity, tedy tím, co je zrovna "na nebi". Lze z toho poznat, která část těla, orgán, bude oslabena nebo nějak indisponována a kdy k tomu dojde. Je etapa zdravotního problému již za polovinou nebo to teprve doopravdy začne? Nebo konstelace už pominula a oslabený orgán teprve začíná regenerovat?

Závažnost zdravotního problému je dána vrozenými dispozicemi, dosavadním životním stylem a z nich vyplývajícím současným zdravotním stavem. Tranzitní konstelace spouští konkrétní události. Věk také hraje svoji roli. Konstelace, které jsme v mládí ani nezaregistrovali, se ve vyšším věku hlásí díky přirozenému opotřebení organizmu.

Podle umístění v horoskopu lze také najít "nehmotnou" souvislost, co se to vlastně somatizuje, na co nás nemoc upozorňuje a kde je nutná změna postoje a jednání vedoucí k uzdravení.

Při příležitosti posouzení zdravotního stavu může vyjít najevo například to, že se blíží období s větší náchylnosti k onemocnění třeba diabetem. Je vhodné upravit životosprávu ještě před působením konstelace, zajít na preventivní kontrolu, nebo se nechat pravidelně sledovat lékařem, podpořit slinivku dietou, potravinovými doplňky, prostředky alternativní medicíny. Jde o to ´- posílit orgán dopředu, aby v době negativní konstelace vstoupil do procesu posílený, pak je větší pravděpodobnost, že člověk problematické období přečká bez újmy na zdraví.

Téma zdraví je možné propojit s "Doporučením vhodného termínu". Při volbě plánovaného lékařského zákroku lze určit vhodné nebo nevhodné termíny. Někdy hrozí to, že samotná operace se "nepovede", nebo se může poškodit něco jiného - řízne se víc než by bylo přesně apod. Lze se vyhnout období se zvýšenou pravděpodobností krvácení, zánětů, infekcí. Je dobré vybrat termín tak, aby v pooperační době tranzitní planety pozitivně působily na operovanou část těla, posilovaly ji, podporovaly hojení a regeneraci a tím vedly k uzdravení.

Někdy - pokud je to možné - je lepší počkat na pozdější období. Může se stát, že v předpokládaném období je tělo celkově oslabené, nebo že ještě dobíhá regenerace orgánů nebo částí těla po předchozích konstelacích. Podpořit operovaný orgán, aby do zákroku vstoupil v co nejlepší kondici. Někdy pro zákrok daného typu není zrovna nejlepší období. Pokud je něco v těle poškozeno hodně již teď a horoskop vykazuje zhoršení stavu v budoucnu, je možné předejít vhodně voleným dřívějším zákrokem nevhodnému období. Někdy je těžké vybrat vhodnou dobu pro zákrok, takže raději "dřív a vhodně" než "později a nevhodně", samozřejmě v případě, kdy je jasné, že operace dřív nebo později je nevyhnutná, např. u náhrad kloubů. U zákroků, kdy je nutné, aby operace "vydržela" - např. u kloubních náhrad, různých implantátů a pod., je důležité vybrat takový termín, který vykazuje "dlouhověkost". Pokud horoskop zákroku neobsahuje trvanlivost, může se stát, že během krátkého období po operaci se mohou objevit problémy.

Vždy jde o vhodnost zákroku v daném okamžiku a jeho "napasování" na konkrétného jedince. Jako u ostatních doporučení vhodných termínů obdrží klient psanou formou vybrané termíny.

ceník

Brno, Mendlovo nám. 17, Lékařský dům
http://www.jursa.eu/dasa
E-mail: dasa@jursa.eu
Mobil: 732 205 169